It appears that you have not registered with Ελληνική Κοινότητα Ναυτομοντελιστών. To register, please click here...
Καλώς ορίζουμε το νέο μέλος......
Ελληνική Κοινότητα Ναυτομοντελιστών
Welcome, Guest. Please login or register.
News:

Pages: 1 ... 79 80 [81]   Go Down
  Print  
Author Topic: Καλώς ορίζουμε το νέο μέλος......  (Read 70542 times)
dimos kappos
Κελευστής
*

« Reply #1200 on: March 05, 2019, 17:29:47 »

Γειά σας παιδιά!

Με λένε Δήμο και ζω στην Κέρκυρα. Ασχολούμαι με το ψάρεμα και πριν περίπου ένα χρόνο έπεσε στα χέρια μου ένα βαρκάκι. Έκτοτε προσπαθώ να καταλάβω τι μαγικά κάνετε εσείς οι μοντελιστές με αυτα τα μαραφέτια...άρθρα διάβασα σε διάφορες σελίδες,μα έλα που δεν είμαι του αντικειμένου....ίσως όμως μάθω κάτι από εσάς.

Θυμάμαι σαν παιδί έναν τύπο να φτιάχνει σε ένα αποθηκάκι αεροπλάνα από ελαφρύ ξύλο η πλαστικό...τα έβαφε και έφτιαχνε όλη την τηλεκατεύθυνση μόνος του. Πρέπει να ήταν με κινητήρες καυσίμου...το έχω απλά σαν είκονα Laughing

Καλώς σας βρίσκω λοιπόν!
Abi
Associate Administrator
Αρχιπλοίαρχος

« Reply #1201 on: March 11, 2019, 12:23:39 »

Καλωσορίζουμε στο πλήρωμα μας,το νέο μέλος: manosgr Welcome

Φίλε Μάνο (Παρασκευά?), ρίξε μια ματιά εδω:
                                                                Μικρός οδηγός για νέα μέλη:

http://www.rc-boats.gr/index.php?topic=2921

Αν θέλεις, πες μας μερικά πράγματα για σένα. Είσαι απο Θεσσαλονίκη?
Abi
Associate Administrator
Αρχιπλοίαρχος

« Reply #1202 on: March 13, 2019, 12:39:14 »

Καλωσορίζουμε στο πλήρωμα μας,το νέο μέλος: ΤΑΡΣΙΝΟΣ ΝΙΚΟΣ Welcome

Φίλε Νίκο, ρίξε μια ματιά εδω:

Αν θέλεις, πες μας μερικά πράγματα για σένα.
Abi
Associate Administrator
Αρχιπλοίαρχος

« Reply #1203 on: March 14, 2019, 11:36:39 »

Καλωσορίζουμε στο πλήρωμα μας,το νέο μέλος: Γιώργος Κωτσός Welcome

Φίλε Γιώργο, ρίξε μια ματιά εδω:

Γιώργος Κωτσός
Ναύτης
*

« Reply #1204 on: March 14, 2019, 12:04:15 »

Thanks

Kαλημέρα σε όλους. Με λένε Γιώργο και είμαι από τα Κύθηρα.
Πολύ νέος στο άθλημα και με πολύ όρεξη για διάβασμα. Ένας λόγος που έψαξα και βρήκα την κοινότητά σας είναι το κοινό ενδιαφέρον για τα ναυτικά μοντέλα.
Μου μπήκε η ιδέα να φτιάξω ένα μόνος μου και αντλώ ότι πληροφορία μπορώ.
Δεν το έχω ξανακάνει και ευχομαι να βρώ ένα μπούσουλα να ξεκινήσω.
Δυστυχώς η απόσταση που μας χωρίζει είναι μεγάλη και δεν ξέρω αν καταφέρω σύντομα να βρεθώ σε κάποια συνάντησή σας, να σας γνωρίσω από κοντά.
Είχα πριν λίγα χρόνια ένα μοντέλο ελληνικό που το είχα για ψάρεμα. Δυστυχώς λόγω κακών οικονομικών αναγκάστηκα να το πουλήσω αλλά σιγά σιγά θέλω να το αποκτήσω πάλι.
Καλές πλεύσεις σε όλους... Company
Abi
Associate Administrator
Αρχιπλοίαρχος

« Reply #1205 on: March 15, 2019, 09:25:12 »

Thanks

Kαλημέρα σε όλους. Με λένε Γιώργο και είμαι από τα Κύθηρα.
Πολύ νέος στο άθλημα και με πολύ όρεξη για διάβασμα. Ένας λόγος που έψαξα και βρήκα την κοινότητά σας είναι το κοινό ενδιαφέρον για τα ναυτικά μοντέλα.
Μου μπήκε η ιδέα να φτιάξω ένα μόνος μου και αντλώ ότι πληροφορία μπορώ.
Δεν το έχω ξανακάνει και ευχομαι να βρώ ένα μπούσουλα να ξεκινήσω.
Δυστυχώς η απόσταση που μας χωρίζει είναι μεγάλη και δεν ξέρω αν καταφέρω σύντομα να βρεθώ σε κάποια συνάντησή σας, να σας γνωρίσω από κοντά.
Είχα πριν λίγα χρόνια ένα μοντέλο ελληνικό που το είχα για ψάρεμα. Δυστυχώς λόγω κακών οικονομικών αναγκάστηκα να το πουλήσω αλλά σιγά σιγά θέλω να το αποκτήσω πάλι.
Καλές πλεύσεις σε όλους... Company

Αγαπητέ Γιώργο,
Βρές ένα μοντέλο που θα ήθελες να κατασκευάσεις άνοιξε ένα καινούριο topic (στην αντίστοιχη κατηγορία) κι εμείς όπου μπορούμε θα σε βοηθήσουμε.
Η παρέα είναι απλωμένη σε ολόκληρη την Ελλάδα με βασικούς κόμβους (λόγω πολυκοσμίας) τις Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Κέρκυρα και Κρήτη. Το σημαντικό είναι ότι απο αυτή την πλατφόρμα μπορούν να "βρεθούν" φίλοι που ενω μένουν κοντά δεν έτυχε να συναντηθούν ποτέ.
Με τις αγορές μέσω internet είναι πλέον εύκολο να βρείς υλικά κι εργαλεία που παλαιότερα θα χρειάζονταν να ταξιδέψεις για να προμηθευτείς.
Μην πτοείσαι αν βλέπεις τους ιστιοπλόους να είναι πιο ενεργητικοί, απλά είναι οι αγωνές που τους "δείχνουν" περισσότερο (είναι και η φύση τους τέτοια). Πολλοί δε απο αυτούς ασχολούνται με τις περισσότερες κατηγορίες ναυτομοντελισμού και μοντελισμού γενικότερα.
Επίσης λόγω κρίσης υπάρχει μια γενικότερη πτώση.
Κάνε εσύ τις αναρτήσεις σου και όλα θα γίνουν καλύτερα. Boat
Abi
Associate Administrator
Αρχιπλοίαρχος

« Reply #1206 on: May 18, 2019, 09:09:49 »

We would like to welcome our new friend Gürcan  Welcome

Dear friend Gürcan, most of the posts here are in Greek but many of us speak other languages too (mostly English and French). So feel free to ask anything you like and we will answer to the best of our knowledge.
Google translate may help a little but, it is not to be taken literally.
If you like, please tell us some things about you and feel free to open a new topic and present us your work.

Best Regards
Abi

Καλωσορίζουμε στο πλήρωμα μας,το νέο μέλος: Gürcan
Abi
Associate Administrator
Αρχιπλοίαρχος

« Reply #1207 on: May 19, 2019, 18:33:38 »

Καλωσορίζουμε στο πλήρωμα μας,το νέο μέλος: Γιώργο Καρασταμάτη Welcome

Φίλε Γιώργο, ρίξε μια ματιά εδω:

Pages: 1 ... 79 80 [81]   Go Up
  Print  

Jump to:  

* BassJunkies
Η ηλεκτρονική φιλοξενία της κοινότητας...

...είναι μια ευγενική χορηγία της εταιρείας
Bass Junkies