It appears that you have not registered with Ελληνική Κοινότητα Ναυτομοντελιστών. To register, please click here...
Τα σκαφη μου
Ελληνική Κοινότητα Ναυτομοντελιστών
Welcome, Guest. Please login or register.
News: Η Ελληνική Κοινότητα Ναυτομοντελιστών σας εύχεται καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα
          Υγεία και ευτυχία σε εσάς και τις οικογένειες σας

Pages: 1 [2] 3   Go Down
  Print  
Author Topic: Τα σκαφη μου  (Read 2142 times)
Σακανταρης Στελιος
Αντιπλοίαρχος

« Reply #15 on: July 20, 2012, 22:34:42 »

Όταν ο άνθρωπος είναι πατεντιάρης φαίνεται από παντού.
Κοιτάξτε πως έδεσε τα ντουλάπια να μην τα ανοίγουν τα πιτσιρίκια...
 Μωρό Μωρό Μωρό
μανωλη...η πλακα ειναι οτι τα ανοιγουν τα κοριτσια...και οχι ο περικλακης!!!! γυναικες φιλε! περιεργες τι εχουν μεσα! μια σακουλα λαστιχα εφαγα σε 6 μηνες. τωρα ανακαλυψαν σκαλα απο τα πομολα των ντουλαπιων, και τις βρισκουμε κυριες,πανω στον παγκο!(να μου εμοιασαν???)
GEORGE STEFANIDIS
Υποναύαρχος

« Reply #16 on: July 20, 2012, 22:37:13 »

Καλως ηρθες στην παρεα μας Στελιο!! Respect
Εχεις φτιαξει ενα σκαφος, ομορφο, που εμπνεει σοβαροτητα και αδρεναλινη. Λογικο ειναι να νιωθεις υπερηφανος για την δημιουργια σου. Μας τιμα, η αποφαση σου να μας το παρουσιασης!!
Περιμενουμε και αλλες φωτογραφιες, κυριως απο την διαδικασια κατασκευης του αλλα και τους συλλογισμους που εκανες για το setup του.  Company
Σακανταρης Στελιος
Αντιπλοίαρχος

« Reply #17 on: July 20, 2012, 22:40:04 »

http://www.youtube.com/watch?v=HCp6dU29STM&feature=player_detailpage
ενα βιντεο απο την λιμνη δοξα (ΤΟ ΜΕΡΟΣ!!!!!)...αβαφτο ακομα.και η τριτη του βουτια αν θυμαμαι καλα.
Σακανταρης Στελιος
Αντιπλοίαρχος

« Reply #18 on: July 20, 2012, 22:48:53 »

Καλως ηρθες στην παρεα μας Στελιο!! Respect
Εχεις φτιαξει ενα σκαφος, ομορφο, που εμπνεει σοβαροτητα και αδρεναλινη. Λογικο ειναι να νιωθεις υπερηφανος για την δημιουργια σου. Μας τιμα, η αποφαση σου να μας το παρουσιασης!!
Περιμενουμε και αλλες φωτογραφιες, κυριως απο την διαδικασια κατασκευης του αλλα και τους συλλογισμους που εκανες για το setup του.  Company

ευχαριστω πολυ...εχω παρα πολλες φωτο απο την μηχανουργικη κατεργασια ολων των κομματιων του...δεσιματα-τυποι κοπτικων-ευκολιες για δεσιμο-τι φτιαχτηκε σε φρεζα-τι σε τορνο...αλλα σκεφτομαι οτι εγω αν κατσω να τα ανεβασω ολα αυτα....θελωωω...3-4 μερες???? λεω να κανω ενα βιντεο λοιπον,να εχει ολη την κατασκευη,απο φωτο,και να εξηγει τι και πως. Συγνωμη για την σκεψη του βιντεο,αλλα με την εμπειρια μου στα κομπιουτερ,ειμαι χελωνα. Δεν ξερω εν το μεταξυ, αν αρεσει το μηχανουργικο,γιατι για τους πολλους ειναι βαρετο νομιζω..Σκεφτομαι ομως να ανοιξω ενα θεμα για κατεργασια προπελων ομως,που νομιζω οτι θα ενδιαφερει,πως αφαιρουμε υλικο.με τι μηχανημα,και αλλα...τι λετε?
Σακανταρης Στελιος
Αντιπλοίαρχος

« Reply #19 on: July 20, 2012, 22:53:35 »

http://www.youtube.com/watch?v=HCp6dU29STM&feature=player_detailpage
ενα βιντεο απο την λιμνη δοξα (ΤΟ ΜΕΡΟΣ!!!!!)...αβαφτο ακομα.και η τριτη του βουτια αν θυμαμαι καλα.
εδω ειναι με 2χ 6σελα ναννοτεκ 45-90 c και με propshop 50/1.8/2 η αλλιως Φ50 με 1.8 βημα  διφτερες αρ.+δε. με εσωτερικη περιστροφη.
konstantinosxxl
Αντιπλοίαρχος

Everybody needs a hobby!

« Reply #20 on: July 20, 2012, 22:56:55 »

Στελιο πιστευω πως πρεπει να το κανεις αυτο που λες.
Το μηχανουργικο αρεσει.
Κανε τοπικ στα τεχνικα αρθρα.
Θα βοηθησει πολλους και εμπλουτιζεται η βιβλιοθηκη μας.
GEORGE STEFANIDIS
Υποναύαρχος

« Reply #21 on: July 20, 2012, 23:08:46 »

Στελιο μου,
Αν σε εξυπηρετει το βιντεο, κανε ενα βιντεο, ωστε να μπορεσουμε να δουμε την δημιουργια σου!!
Μην προβληματιζεσαι για το αν ειναι σωστο, αφου τωρα πια εχει τελειωσει το σκαφος και δεν ειχες προετοιμαστει καταλληλα.Στο επομενο σκαφος σου, θα σε βοηθησουμε, ωστε να μαθεις πως να το κανεις και θα δεις οτι ειναι ευκολο.
Βαρετο δεν ειναι για κανεναν η μηχανολογικη διαδικασια.Πολλα απο τα μελη μας ασχολουνται ερασιτεχνικα ή επαγγελματικα με φρεζες,τορνους, οποτε θα μπορουσαν να μαθουν απο εσενα ή να μαθεις απο αυτους κατι αλλο.Αρα μην ανησυχεις!! Company
Μοντελισμος, ειναι η κατασκευη εκ του μηδενος, το ονειρο του καθενος και ειναι τιμη σου, που πιανουν τα χερια σου και δεν εχεις αναγκη καμια εταιρεια πωλησης τετοιων ανταλλακτικων.Αναμενουμε λοιπον!!!!
Οσο για τις προπελες, ακομα δεν το εχεις κανει???Θα σε μαλωσω.....!!!! Laughing
Σακανταρης Στελιος
Αντιπλοίαρχος

« Reply #22 on: July 20, 2012, 23:33:35 »

ωραια ,ετοιμαζω προπελλες...θα σας αρεσει,ειμαι σιγουρος.
Cataman
The Cameramantzis
Ναύαρχος

Kosmas (Cataman) TSATAL0GL0Y

« Reply #23 on: July 20, 2012, 23:39:50 »

Τα συγχαρητήρια και από εμένα φίλε Στέλιο. Πολλή καλή δουλειά και αξιέπαινη.  Respect Respect
ΝΙΚΟΣ ΚΡΙΤΣΙΩΝΗΣ
Αντιπλοίαρχος

« Reply #24 on: July 21, 2012, 02:00:58 »

στελιο εισαι ενα παιδι..... ενα μεγαλο παιδι....... που ποτε σαν παιδι δεν κρατησες κουδουνιστρα..... απο μικρος μες στους τορνους τι αλλο να περιμεναμε απο εσενα?????? φιλαρακο ειναι πολυ τουμπανο το εργαλειο..... το πονας αυτο που κανεις και αυτο φαινεται στο μεγαλειο της δουλειας σου... το μερακι και η τεχνικη σου αξιοζηλευτη Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect
takis korbos
Αρχικελευστής
**

« Reply #25 on: July 21, 2012, 08:59:51 »

Φιλε  Στελιο οτι και να γραψω για τα σκαφη σου θα ειναι λιγο!!!!! Απλα  TOPGUN  Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect  Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect
Σακανταρης Στελιος
Αντιπλοίαρχος

« Reply #26 on: July 21, 2012, 11:45:55 »

σας ευχαριστω ολους...μ αρεσει να δειχνω την δουλεια μου (κακα τα ψεματα) .....το μηχανουργειο μου ειδικα το βραδυ ,οταν ασχολουμαι με hardware,ειναι μοναχικο,και οι δουλειες αυτες χανονται! μενει ο κοπος και καμια παντοφλα απο την γυναικα...(το συνδρομο του μοντελιστη????)
GEORGE STEFANIDIS
Υποναύαρχος

« Reply #27 on: July 21, 2012, 12:41:56 »

Laughing Laughing....για αυτο και πλεον εχουμε ανοσια και ειμαστε σιδεροκεφαλοι!!! Company
Σακανταρης Στελιος
Αντιπλοίαρχος

« Reply #28 on: July 21, 2012, 12:50:48 »

http://img822.imageshack.us/img822/5650/p7129103.jpg
Τα σκαφη μου

Uploaded with ImageShack.us
Σακανταρης Στελιος
Αντιπλοίαρχος

« Reply #29 on: July 21, 2012, 12:53:28 »

τα πραγματα του οταν ηρθαν απο ανοδειωση (αλουμινιο 7075 σε κατασταση Τ6)....ΑΝΟΔΕΙΩΣΗ=ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ.
Pages: 1 [2] 3   Go Up
  Print  

Jump to:  

* BassJunkies
Η ηλεκτρονική φιλοξενία της κοινότητας...

...είναι μια ευγενική χορηγία της εταιρείας
Bass Junkies