It appears that you have not registered with Ελληνική Κοινότητα Ναυτομοντελιστών. To register, please click here...
2ος Αγώνας Footy και αναβεβλημένος RG65 Κυριακή 10/2/2013
Ελληνική Κοινότητα Ναυτομοντελιστών
Welcome, Guest. Please login or register.
News:

Pages: 1 2 3 [4]   Go Down
  Print  
Author Topic: 2ος Αγώνας Footy και αναβεβλημένος RG65 Κυριακή 10/2/2013  (Read 4196 times)
BassJunkies
Administrator
Ναύαρχος

So many projects to do...but not enough time!!!!

« Reply #45 on: February 12, 2013, 17:29:04 »

Όποια τεχνική και να χρησιμοποιήσουμε, τα σκουπίδια πρέπει να τα μαζεύουμε σε σακούλες, είτε στην αρχή είτε στο τέλος των αγώνων.

Είδα ότι ο Δήμος μερίμνησε και έβαλε δύο κάδους σκουπιδιών δίπλα στην περίφραξη!!! Respect
Abi
Associate Administrator
Αρχιπλοίαρχος

« Reply #46 on: February 12, 2013, 19:45:52 »

Στον επόμενο αγώνα μάλλον θα φέρω τσουγκράνα για να βγάζουμε ότι είναι κοντά τουλάχιστον.
Giorgos Manos
Υποπλοίαρχος

Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.

« Reply #47 on: February 12, 2013, 20:51:19 »

εχω ενα φιλο που δουλευει στη μαρινα φλοισβου.
λυνει,δενει,και γενικα ειναι στη βοηθεια σκαφων.
μας βλεπει οταν συγκεντρωνομαστε και τυχαινει βαρδιας.
μου ειπε λογω δυσκολων εποχων,την εταιρεια που εκανε καθαρισμο στη μαρινα τη σταματησαν.
ετσι βγαινουν αρκετα συχνα,πλεουν με φουσκωτα τριγυρω της μαρινας,και κανουν περισυλλογη σκουπιδιων με τεραστιες αποχες.
το μονο που δεν ρωτησα ειναι το ποσο συχνα γινεται.
αλλα οσο συχνα και να γινεται,ο καιρος ειναι καιρος,και αν δεν βοηθα......
επισης μου ειπε για τις θαλλασιες χελωνες,που νομιζα πως ηταν μια,αλλα ειναι 4-5.
ηταν μαλλον,γιατι οπως μου ανεφερε εκεινος προσωπικα,ειχε περισυλεξει δυο νεκρες.

Αφού βγαίνουν αρκετά συχνά με φουσκωτά και απόχες, μήπως θα ήταν σκόπιμο να ερωτηθεί ο φίλος του Γιάννη πόσο μπορεί να κοστίζει ένας Κυριακάτικος 3ωρος (11.00 με 14.00) καθαρισμός?
Μιά φορά τον μήνα να δώσω κατι τις γιά να ευχαριστηθώ τον αγώνα χωρίς προβλήματα θα το σκεφτόμουνα σοβαρά, αρκεί να μην ζητάνε τρελά πράγματα. Μιά γνώμη εκφράζω, εάν δεν είμαστε σε θέση να κάνουμε κάτι αποτελεσματικό μόνοι μας.
Κορδακης Κωστας
Υποπλοίαρχος

keep dreaming

« Reply #48 on: February 12, 2013, 23:34:44 »

Πως θα σας φαινοταν η κατασκευη τετοιου σκαφους?
http://www.agelioforos.gr/default.asp?pid=7&ct=4&artid=152351
Στο κεντρο θα εχει ενα καλαθι συρματινο και θα εκανε και εργο!!!
Abi
Associate Administrator
Αρχιπλοίαρχος

« Reply #49 on: February 13, 2013, 10:32:34 »

Πολύ καλή ιδέα, αλλά νομίζω ότι θα έχουμε πρόβλημα στο μέγεθος.
Αν το κάναμε scale υπάρχουν πολλά σκουπίδια που δεν θα χωρέσουν, ή δεν θα έχει δύναμη να τα τραβήξει, ή θα μπλεχτούν τόσο πολύ που θα μείνει ακυβέρνητο. Για 1:1 ή 1:2 θα έχουμε το γνωστό πρόβλημα μεταφοράς και περιποίησης που έχουμε και με το φουσκωτό.
Η σχοινένια τσατσάρα προς το παρόν φαίνεται ώς η καλύτερη λύση, πάντα με την σκέψη ότι τα σκουπίδια θα αφαιρούνται απο το νερό κι όχι απλά να περιορίζονται σε μια γωνία.

Εκτός αν κατασκευάσουμε ένα 1:2 ηλεκτρικό με κυψέλες για να φορτίζει τζάμπα και το κάνουμε δωρεά στον ΣΕΑΝΑΤΚ........α καλαααααα έχω ξεφύγει  Fool
Χρήστος Λάρδης
Global Moderator
Ναύαρχος

« Reply #50 on: February 13, 2013, 10:55:39 »

Επειδή η ενδιαφέρουσα αυτή συζήτηση έχει ξεφύγει λίγο από το πλαίσιο ααυτού του θέματος, ανοιξα ένα καινούργιο topic και σας παρακαλώ να την συνεχίσουμε εκεί.
http://www.rc-boats.gr/index.php?topic=5572.msg84838;topicseen#msg84838
Pages: 1 2 3 [4]   Go Up
  Print  

Jump to:  

* BassJunkies
Η ηλεκτρονική φιλοξενία της κοινότητας...

...είναι μια ευγενική χορηγία της εταιρείας
Bass Junkies